LASER TAG TO:
Laser Tag to pełna emocji gra zespołowa łącząca ze sobą sport i grę komputerową na żywo.
Podczas rozgrywki uczestnicy zostają podzieleni na 2 konkurujące ze sobą o zwycięstwo drużyny.
Twój ekwipunek to karabin i bezprzewodowa opaska na głowę. Na terenie gry znajdziesz dodatkowy sprzęt w postaci baz, medyków i akcesoriów.
Istnieje ogromna ilość scenariuszy gry, opcji konfiguracji broni, oraz ciekawych akcesoriów (bomba, punkt kontrolny, itd.).
Gra w Laser Tag, w przeciwieństwie do zwykłego paintballa, nie boli i nie brudzi, ponieważ działanie sprzętu opiera się na fali podczerwieni.
Na Laser Tagu nie musisz liczyć amunicji, ani czasu do odrodzenia, czy ponownego wejścia do gry! Co więcej, nie musisz płacić za podstawowy sprzęt, ani wypożyczać specjalnego stroju.
Nasz poligon wewnątrz korytarzy Fortu działa cały rok, ale jeśli chcesz wybiegać się na świeżym powietrzu, nie ma problemu! Wystarczy dobra pogoda (brak mocnego deszczu), żeby skorzystać
z drugiego poligonu, który znajduje się na terenie zielonym.
PRZEBIEG GRY

TEREN GRY
Poligon
wewnętrzny
Specjalnie przygotowana arena w podziemnych korytarzach pruskiego Fortu. Zagra w niej od 4 do 16 osób naraz. Poligon dostępny przez cały rok, niezależnie od pogody!
Poligon
zewnętrzny
Ogromny teren zielony przekształcony w arenę na czapie Fortu. Na świeżym powietrzu może zagrać jednocześnie od 6 do 40 osób. Poligon dostępny przy dobrej pogodzie (brak mocnego deszczu).
Twój teren gry
Dowolny, wymyślony przez Ciebie teren, na którym można zorganizować grę! Ogródek, park, plaża, las, opuszczona fabryka. Gramy na imprezach masowych, turniejach, obozach sportowych i w ośrodkach wypoczynkowych.
WYCIECZKA GOOGLE
WYPOSAŻENIE GRACZA
KARABIN AK-12
Podstawowy karabin do gry
albo
KARABIN PHOENIX
Mały i lekki karabin, można grać dwoma naraz
+
Opaska z czujnikami
Zestaw czujników na głowę. Przy trafieniu świeci kolorem drużyny
KOLIMATOR
Celownik optyczny umieszczony na broni
OPCJONALNE REPLIKI
[ess_grid alias=”wyp-ak-74m”]
[ess_grid alias=”wyp-akm”]
AKCESORIA DO GRY
[ess_grid alias=”akc-smart”]
[ess_grid alias=”akc-radiacja”]
[ess_grid alias=”akc-dominacja”]
[ess_grid alias=”akc-bomba”]
SCENARIUSZE NA TERENIE ZEWNĘTRZNYM
[ess_grid alias=”scen7″]
[ess_grid alias=”scen8″]
[ess_grid alias=”scen9″]
[ess_grid alias=”scen10″]
NASZ ZESPÓŁ

Firma Laser Tag Poznań powstała w 2013 roku. Pomysłodawcą i założycielem jest Olivier Śmigielski. Pomysł na założenie własnej firmy opierał się na wspomnieniach z dzieciństwa. Jako dziecko nasz szef mieszkał w Kanadzie, w której laser tag jest bardzo popularną formą rozrywki.
Nasz zespół składa się z młodych, energicznych osób, przyjaźniących się ze sobą i spędzających wspólny czas nie tylko na laserach. Pomimo iż każdy z nas jest inny, świetnie łączymy szeroki zakres umiejętności. Jako prężnie działający zespół wspólnie pracujemy na jakość prowadzonych przez nas przedsięwzięć. Niezależnie, czy organizujemy grę dla 4 czy dla 100 osób, zawsze dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić maksimum emocji naszym graczom!
Poza prowadzeniem gier sami też gramy, strzelamy i jesteśmy w tym nieźli 😉 Headshoty to nasza specjalność!
Z racji tego, że korzystamy ze sprzętu militarnego, u nas naprawdę weźmiecie udział w grze komputerowej na żywo. Nie musicie siebie wyobrażać w roli strzelców, ponieważ w momencie rozpoczęcia gry po prostu nimi zostaniecie.
Pierwsze gry odbywały się na poligonie wewnątrz fortu. Fort Va jest miejscem, z którym związani jesteśmy od początku działalności, i tutaj odbywa się najwięcej prowadzonych przez nas gier. Wraz z upływającym czasem nieustannie modyfikowaliśmy i ulepszaliśmy pole bitwy. Nasz poligon wewnętrzny z biegiem lat przeszedł już trzy gruntowne metamorfozy. Przechodziliśmy przez fazę opon i beczek, siatek maskujących, aż po obecny poligon skonstruowany ze skrzyń wojskowych, beczek i ścianek. Te ostatnie zmiany okazały się najbardziej adekwatne do panujących na forcie warunków.
W kolejnych latach zaadaptowaliśmy teren zielony na czapie fortu, gdzie powstał drugi, kilkakrotnie większy poligon. Nasz trzeci – mobilny teren gry zależy już od Państwa fantazji. Przeszkody pneumatyczne możemy zabrać wszędzie!
Po powstaniu poligonu we wnętrzu, w 2014 zaczęliśmy organizować gry na terenie zewnętrznych. W tym celu zaaranżowaliśmy przestrzeń na czapie fortu, która okazała się, przez naturalne ukształtowanie terenu oraz bujną roślinność, idealnym miejscem do prowadzenia gier plenerowych. Poligon zewnętrzny jest dopracowywany już 3 rok i wciąż się rozrasta!
Po stworzeniu drugiego poligonu zaczęliśmy prowadzić gry wyjazdowe. Pierwszym większym przedsięwzięciem w tej dziedzinie było rozpoczęcie współpracy z Politechniką Poznańską. W roku 2015 po raz pierwszy przeprowadziliśmy gry na obozie integracyjnym, dla świeżo upieczonych studentów PP. Od tamtego czasu współpraca rozszerzyła się na kolejne wydarzenia.
Pod koniec roku 2015 firma przeszła ogromne zmiany. W październiku całkowicie wymieniliśmy sprzęt i od tamtego czasu nasi gracze mogą zagrać lżejszymi i w pełni bezprzewodowymi broniami.
W tym roku firma wzbogaciła się o dwóch nowych członków na pokładzie: Anię i Wiktora. Wtedy też intensywnie ruszyły przygotowania do sezonu letniego. Był to pierwszy rok, w którym braliśmy udział w wielu imprezach masowych. Począwszy od wiosny gościliśmy na “Wielkim Grillowaniu UAM”, “Polibuda Open Air”, mieliśmy również okazję zagrać na Torze Poznań, a jesienią na Międzynarodowych Targach Poznańskich, podczas “Poznań Game Arena 2016”.
Końcówka roku to również powrót do korzeni, dlatego pod koniec 2016 roku nauczeni doświadczeniami ze wszystkich przeprowadzonych eventów, rozmów z graczami, nowymi wizjami, postanowiliśmy diametralnie zmienić nasze poligon wewnątrz fortu. Powiększyliśmy przestrzeń poligonu, na nowo skonstruowaliśmy przeszkody… Było to nie lada wyzwanie, zważywszy na to, że nikt z nas wcześniej nie miał doświadczenia w remoncie wszystkie portrzebne umiejętności nabywaliśmy metodą prób i błędów. Wtedy też okazało się, że otaczają nas nie tylko pasjonaci gier, ale także osoby, które są naszymi przyjaciółmi i poświęcając swój wolny czas przyczyniły się swą wiedzą i doświadczeniem do zorganizowania totalnej rewolucji na forcie.
Doczekaliśmy się również profesjonalnej drużyny “Laserowy Babilon”, która trenuje w każdą niedzielę na Forcie Va!
Od początku roku nieustannie pracowaliśmy nad rozszerzeniem oferty, czego efektem stały się liczne gry wyjazdowe! Graliśmy już w parkach, w szkołach, na poznańskich targach, uczelniach, w lasach, nad jeziorami, w teatrze, w galerii handlowej i wielu innych nietypowych miejscach. Jesteśmy żywym dowodem, że Laserowy Paintball jest sportem drużynowym, który można uprawiać wszędzie! Każde nowe miejsce jest dla nas wyzwaniem i zawsze bazując na doświadczeniu wkładamy całą energię i wiedzę w stworzenie najlepszego na dane warunki poligonu.
W maju do zespołu dołączył trzeci instruktor – Wojciech, który ponadto szkoli graczy w ramach Laserowego Babilonu.
Ten rok zaczynaliśmy udziałem w Survival Force Expo na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Wystawialiśmy sprzęt do gry oraz prototyp strzelnicy laserowej.
Wiosna to głównie okres wydarzeń studenckich: Wielkie Grillowanie, Polibuda Open Air, Integralia, Kindernalia oraz organizacja sesji zdjęciowej Miss AWF na Forcie Va.
W czerwcu uczestniczyliśmy jako wystawcy w Survival Race, oraz jako wystawcy i organizator jednej z przeszkód na trasie biegu Formoza Challenge w Obornikach.
Latem do zespołu dołączył kolejny instruktor – Mateusz Radziszewski.
Wakacje minęły nam na organizacji gier wyjazdowych poza Poznaniem i zapewnianiu atrakcji na półkolonie na obozach sportowych (współpracujemy m.in. z Kuzi-Sportem). We wrześniu kolejny raz uczestniczyliśmy w obozie rocznika 0 Politechniki Poznańskiej w Karpicku.
Wrzesień to też czas nawiązania naszej pierwszej współpracy z klubami zagranicznymi. Wraz z graczami Laserowego Babilonu braliśmy udział w turnieju (wygrywając) w Niemczech: Europa Cup 2018 organizowany przez klub Battlefield for Friends z Rodenberga.
W październiku ponownie pojawiliśmy się ze stoiskiem i areną do gry na Poznań Game Arena 2018. Poza grami udostępniliśmy do szerszego użytku naszą testowaną wcześniej strzelnicę laserową. Zaś w grudniu odbyło się Wielkie Granie na Politechnice Poznańskiej, gdzie arenę do gry stanowiło Centrum Wykładowe PP.
Przez cały rok intensywnie pracowaliśmy nad rozbudową poligonu zewnętrznego i nad zmianami w sali szkoleniowej. Poza tym testowaliśmy i wprowadziliśmy na stałe opcje gier turniejowych dla większych grup oraz pakiety urodzinowe dla dzieci.
Skończyliśmy prace przy strzelnicy laserowej, której ostateczna wersja dostępna jest w naszej sali szkoleniowej. Do tego doszedł nowy produkt, testowany na treningach przed Formozą – biathlon laserowy. Oba produkty zostały opracowane przez Marcina Porzucka i Oliviera Śmigielskiego, a obecnie znajdują się pod osobną marką: AimTec strzelnice-laserowe.pl
Biathlony były jedną z przeszkód na trasie na orientację RECON podczas tegorocznej Formozy Challenge w Obornikach. Wystąpiliśmy jako sponsorzy tej nowej trasy, byliśmy obecni również z czteroosobowym stoiskiem na głównych trasach biegu (5km, 10km, ultra) z manekinami opracowanymi przez Pawła Porzucka.
Wiosna to czas kolejnych wydarzeń studenckich (WG, POA) oraz kolejne wyjazdy zagraniczne. Tym razem braliśmy udział w grze towarzyskiej na nowej arenie Battlefield for Friends w Falkenhagen. Służyliśmy też jako wsparcie drużyny niemieckiej na turnieju na Łotwie. Areną było tu studio filmowe Cinevilla w okolicach miejscowości Tukums.
Obecnie jesteśmy w fazie testowanie kolejnej generacji sprzętu – X-gen i optyki Parallax.
Będziemy obecni na tegorocznej edycji Poznań Game Arena.
Rok 2020 zaczęliśmy bardzo energicznie: od nowych pomysłów po obiecujące propozycje współprac w Polsce i za granicą. Duża popularność Laser Taga spowodowała, że rozglądaliśmy się też za miejscem na drugą zamkniętą arenę, w innej części Poznania. Jednak ze względu na epidemię Covid19 zmuszeni byliśmy do zawieszenia projektu.
W trakcie przymusowej przerwy w prowadzeniu gier przebudowaliśmy nasz poligon zewnętrzny. Jest on teraz bardziej atrakcyjny – pojawiło się na nim więcej przeszkód 😉
We wrześniu byliśmy obecni na Formoza Challenge w Obornikach. Tym razem z 5 przeszkodami: standardowymi „strachami” i biathlonem dla bardziej zaawansowanych strzelców.
Jesień była też dość obiecująca pod względem regularnie prowadzonych gier, ale wraz z kolejnymi obostrzeniami doszło do ponownego zamknięcia areny wewnętrznej. Skupiliśmy się na organizacji cotygodniowych treningów sportowych dla stałych i nowych graczy; głównie na arenie zewnętrznej, którą nadal rozwijamy. W międzyczasie zmieniliśmy lokalizację biura i warsztatu, z ul. Wojciechowskiego na ul. Lechicką 59.
Obecnie pracujemy w składzie czteroosobowym, zajmujemy się głównie organizacją treningów, planowaniem nowego sezonu, usprawnianiem areny, dystrybucją sprzętu do gry i organizacją szkoleń, a także pracą z naszym sprzętem (nowe tryby i scenariusze). Dzięki dużemu zaangażowaniu chłopaków udało nam się udostępnić klasyczne repliki na treningi, nie ustają też prace nad nowymi rozwiązaniami, czy składaniem własnych replik.