CZYM JEST LASER TAG?

CZYM JEST LASER TAG?

NAJLEPSZA ROZRYWKA W POZNANIU
SEPARATOR

JEDYNA W SWOIM RODZAJU ROZRYWKA W POZNANIU!

Laser Tag inaczej zwany Laserowym Paintballem to rozrywka, w której rolę pocisku spełnia fala podczerwieni wyłapywana przez czujniki zainstalowane na ekwipunku drugiego gracza. Dzięki temu Laser Tag, w przeciwieństwie do regularnego Paintballa, jest bezbolesny i mogą brać w nim udział właściwie wszyscy, niezależnie od wieku.
Laserowy Paintball jako forma rozrywki jest bardzo rozwinięty na Zachodzie. W takim kraju jak Wielka Brytania można spotkać setki firm oferujących gry na przeróżnych terenach (w lasach, bunkrach, w zamkniętych arenach). W Polsce ta rozrywka rozwija się w dużych miastach zyskując coraz większą popularność.

 
 

KILKA SŁÓW O HISTORII
LASEROWEGO PAINTBALLA

Pomysł na grę Laser Tag zrodził się z wojskowego systemu szkoleniowego MILES (Multiple Integrated Laser Engagement System), który został wprowadzony w Stanach Zjednoczonych na przełomie lat 70. i 80. Na broniach żołnierze mieli zamontowane nadajniki emitujące wiązkę podczerwieni, a na mundurach nosili specjalne kamizelki z czujnikami odbierającymi ten sygnał. Gdy w kierunku takiej kamizelki „wystrzelona” została wiązka podczerwieni, odzywał się głośny dźwięk informujący o trafieniu.
Pierwsze centrum do gry w Laser Tag zostało otwarte w Photon, Dallas 24 marca 1984 roku. Pomysłodawcą był George Carter, który dwa lata wcześniej zaprojektował system do wykorzystania w komercyjnej rozrywce.

INNE WPISY

BIATHLON STRZELECKI

Tarcza do symulacji strzelania z broni długiej. Wyposażona jest w różne tryby, które można dopasować do umiejętności użytkownika. Przeznaczenie: • dla amatorów:• jako atrakcja na

Czytaj więcej »