Jedyna w swoim rodzaju rozrywka w Poznaniu!

Laser Tag inaczej zwany Laserowym Paintballem to rozrywka, w której rolę pocisku spełnia fala podczerwieni wyłapywana przez czujniki zainstalowane na ekwipunku drugiego gracza. Dzięki temu Laser Tag, w przeciwieństwie do regularnego Paintballa, jest bezbolesny i mogą brać w nim udział właściwie wszyscy, niezależnie od wieku.
Laserowy Paintball jako forma rozrywki jest bardzo rozwinięty na Zachodzie. W takim kraju jak Wielka Brytania można spotkać setki firm oferujących gry na przeróżnych terenach (w lasach, bunkrach, w zamkniętych arenach). W Polsce ta rozrywka rozwija się w dużych miastach zyskując coraz większą popularność.

Kilka słów o historii
Laserowego Paintballa

Pomysł na grę Laser Tag zrodził się z wojskowego systemu szkoleniowego MILES (Multiple Integrated Laser Engagement System), który został wprowadzony w Stanach Zjednoczonych na przełomie lat 70. i 80. Na broniach żołnierze mieli zamontowane nadajniki emitujące wiązkę podczerwieni, a na mundurach nosili specjalne kamizelki z czujnikami odbierającymi ten sygnał. Gdy w kierunku takiej kamizelki „wystrzelona” została wiązka podczerwieni, odzywał się głośny dźwięk informujący o trafieniu.
Pierwsze centrum do gry w Laser Tag zostało otwarte w Photon, Dallas 24 marca 1984 roku. Pomysłodawcą był George Carter, który dwa lata wcześniej zaprojektował system do wykorzystania w komercyjnej rozrywce.

Charakterystyka
Laserowego Paintballa

1. GRA DLA KAŻDEGO

Paintball Laserowy to bezpieczna forma rozrywki. Dlatego zagrać może praktycznie każdy bez względu na wiek.

2. RAPORT Z ROZGRYWKI

Po zakończonej rozgrywce gracze mają wgląd do raportu swoich dokonań (m.in. do danych liczbowych na temat trafionych przeciwników, procentu trafień, czy ilości wystrzelonej amunicji).

3. NIESKOŃCZONA AMUNICJA

Brak fizycznego ograniczenia amunicji dzięki zastosowaniu fali światła, a nie klasycznych kulek.

4. DUŻY ZASIĘG

Wiązka podczerwieni ma skuteczny zasięg nawet do 200 m.

5. MOŻLIWOŚĆ KONFIGURACJI

Duże możliwości konfiguracji, punktów zadawanych obrażeń, szybkostrzelności broni, ilości amunicji oraz punków życia i wiele więcej.

6. CZYSTA GRA

Dzięki komputerowej rejestracji trafień oszustwa są niemożliwe.

7. NIE BRUDZI I NIE BOLI

Wiązka światła w przeciwieństwie do kulek nie zostawia farby na ubraniu i w otoczeniu. Trafienie falą podczerwieni jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne. Dlatego Laserowy Paintball to bezpieczna rozrywka, która nie zostawia siniaków i nie wymaga użycia masek ochronnych.

8. DOWOLNOŚĆ LOKACJI

Gry Laser Tag mogą odbywać się na każdym terenie, gdyż ta rozrywka nie stanowi zagrożenia dla zdrowia.