UBIÓR NA GRĘ

UBIÓR NA GRĘ

SEPARATOR

W przeciwieństwie do klasycznego paintballa Laser Tag nie brudzi (nie ma tu żadnych kulek z farbą), dlatego przychodząc na miejsce nie otrzymacie od nas żadnych specjalnych masek czy kombinezonów. To w czym będziecie grać zależy całkowicie od was samych. Pamiętajcie jednak, że Laser Tag to sport, dlatego ubranie na grę nie powinno ograniczać poruszania się. Ubierzcie się więc swobodnie – jak na bieganie, trekking, czy wyjście na spacer.

Nadal nie jesteście pewni jak się ubrać? Przeczytaj nasze wskazówki! Podaliśmy sugestie ubioru na poligon zewnętrzny, arenę wewnątrz Fortu oraz inny teren gry.

Jak się ubrać na grę wewnątrz Fortu?

Arena dostępna: przez cały rok

UBIÓR NA GRĘ

Na grę wewnątrz Fortu najlepiej zabrać ciemne ubrania. Nasz poligon jest dosyć ciemny, więc osoby ubrane na czarno, granatowo, itd. będą się lepiej maskować. Nie znaczy to, że nie możecie przyjść w białej czy żółtej koszulce, ale… zgadnijcie komu później przypadnie najwięcej oberwań w tabeli wyników 😛

Najlepiej przyjść ubranym na sportowo, albo zabrać przebranie sportowe lub inne wygodne ubrania: długie spodnie, koszulkę, w chłodniejsze dni bluzę. W okresie zimowym świetnie sprawdzi się odzież termoaktywna. Jeśli chcecie się jeszcze lepiej kamuflować to możecie dodatkowo wziąć kominiarkę i rękawiczki. Obowiązkowo zabierzcie wygodne pełne obuwie – adidasy, trampki, buty trekkingowe czy wojskowe.

Nie polecamy krótkich spodni ze względu na betonową podłogę, ani eleganckich ubrań, w których ciężko swobodnie się poruszać. Podobnie z obuwiem – eleganckie buty, buty na obcasie czy sandały nie sprawdzą się podczas aktywności fizycznej.

W Forcie panuje mniej więcej stała temperatura: 18 stopni latem, 10-15 stopni w pozostałych porach roku. Zimą nie należy grać w kurtkach. To prawda – jest chłodniej, ale będziecie w ciągłym ruchu, czyli na pewno wystarczy wam ciepła bluza czy bluza termoaktywna.

Jak się ubrać na grę na zewnątrz Fortu?

Arena dostępna: w sezonie wiosenno-letnim

UBIÓR NA GRĘ

Na grę na zewnątrz Fortu najlepiej zabrać ubrania zielone, szare lub brązowe. Poligon jest zalesiony, dlatego osoby ubrane w moro lub w odcieniach zieleni będą się lepiej kamuflować. Na miejsce można przyjść ubranym w, albo zabrać: mundur, przebranie sportowe lub inne wygodne ubrania (spodnie, koszulkę, w chłodniejsze dni bluzę). W okresie letnim najlepsza będzie oddychająca i odprowadzająca wilgoć odzież. W okresie wiosennym świetnie sprawdza się odzież termoaktywna. Na miejscu możecie również skorzystać z naszej kolekcji kurtek mundurowych 😉

Obowiązkowo weźcie wygodne pełne obuwie – buty do biegania, buty trekkingowe czy wojskowe. W okresie większych opadów deszczu – buty wojskowe lub trekkingowe, czy też inne z przyczepną podeszwą. Dodatkowo można zabrać rękawiczki oraz kominiarkę, szalokominiarkę, kapelusz czy siatkę maskującą.

Nie polecamy eleganckich ubrań, w których ciężko swobodnie się poruszać. Obuwie typu klapki lub sandały nie nadaje się do gry na terenie zewnętrznym.

Jak się ubrać na grę poza Fortem?

To zależy od terenu, na którym gra się odbędzie. W lesie lub podobnym miejscu na zewnątrz – tak jak na outdoor u nas. Wewnątrz budynku, jeśli to hala sportowa, hala targowa lub budynek uczelni – na sportowo, tak jak na w-f. A jeśli nie macie za bardzo możliwości przebrania się, to miejcie chociaż buty na płaskiej podeszwie.

Miejsca w których graliśmy to m.in: ośrodki wypoczynkowe, parki, bałtycka plaża, Centrum Wykładowe Politechniki Poznańskiej czy hale Międzynarodowych Targów Poznańskich. Na początku naszej działalności organizowaliśmy też grę w teatrze!

Ze względu na dość dużą aktywność fizyczną podczas gry zalecamy zabranie wody oraz przebrania.

Poziom aktywności każdego z was podczas gry może się różnić, ale większość osób kończy zabawę u nas w stanie jak po solidnym treningu czy porządnym biegu! Stąd wskazanie do zabrania przebrania i wzięcia czegoś do picia, np. wody lub napoju energetycznego. Przy dłuższych grach lub turniejach warto też mieć coś słodkiego do przekąszenia podczas przerwy. Jakiś baton energetyczny, żel, czy zwykły banan będą dobrym rozwiązaniem.

Wygodne ubranie sportowe – co to znaczy? Przeczytaliście tekst i wynika z niego, że trochę się trzeba postarać z tym ubiorem? Spokojnie… Sportem może być i bieganie i remontowanie domu. Nie musicie wydawać wypłaty na nowe ciuchy. Weźcie te, które już macie w domu: do biegania, trekkingu, do leżenia na kanapie 😉 Ważne żebyście mogli się w nich swobodnie poruszać. My sami mamy już „swoje ulubione” ubrania, ponieważ gramy często. Jeśli ktoś gra regularnie, to może sobie pozwolić na lepszy zestaw ubrań moro, będzie to na pewno dobra inwestycja. Gdybyście się wkręcili w lasery, to pamiętajcie o butach – dobre buty na grę (szczególnie na zewnątrz) to coś, co warto kupić w pierwszej kolejności.

Marki ubrań i obuwia, w których sami gramy to m.in: 4FNikeBrubeckKalenjiHelikonProtektorBates i Lowa. Korzystamy z ofert sklepów takich jak: 4F, Decathlon, SpecShop, Militaria, Agencja Mienia Wojskowego.

Gdybyście byli zainteresowani zakupem ubrań moro to polecamy oferty AMW, kolekcję myśliwską Decathlonu, ubrania ze SpecShopuMiliatriów czy Camouflage’a – wszystkie dostępne lokalnie w Poznaniu.

Co z ciemnymi sportowymi ubraniami? Nie będziemy odkrywcami… po prostu wejdźcie do najbliższego sklepu sportowego 😛

Zdjęcia: Andrzej Olszanowski/Laserowy Babilon, Robert Kaszyński/Laser Tag Poznań

INNE WPISY

BIATHLON STRZELECKI

Tarcza do symulacji strzelania z broni długiej. Wyposażona jest w różne tryby, które można dopasować do umiejętności użytkownika. Przeznaczenie: • dla amatorów:• jako atrakcja na

Czytaj więcej »